Lounais-Suomen Syöpäyhdistys r.y.

Y-tunnus: 0197584-6 

» Lounais-Suomen Syöpäyhdistyksen toiminta-alue

 

Meri-Karinan hyvinvointikeskus

» Meri-Karinan hyvinvointikeskus

Seiskarinkatu 35, 20900 Turku
02 2657 666 (info), meri-karina@lssy.fi

 

Hallinto

toimitusjohtaja Ville Viitanen
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi

hallintopäällikkö Henje Hyppänen-Joutsa
02 2657 669, henje.hyppanen@lssy.fi

viestintä- ja markkinointipäällikkö Aleksi Rajamäki
02 2657 602, aleksi.rajamaki@lssy.fi

asunto- ja järjestösihteeri Camilla Carpelan
050 591 4974, camilla.carpelan@lssy.fi

NIKO-projektin projektipäällikkö Minna Salakari
040 730 7877, minna.salakari@lssy.fi

Projektikoordinaattori Kati Tilli (Suomen suurimmat joulumyyjäiset)
044 055 1571, kati.tilli@lssy.fi
Joulumyyjäisten paikkavarauksia otetaan vastaan ma 18.9. alkaen. Yhteydenotot maanantaista torstaihin klo 9–16, seuraavia päiviä lukuun ottamatta: ke 20.9., ti 26.9., to 28.9 ja ke 4.10.

 

Jäsentoimisto

» liity jäseneksi

» ilmoita jäsentietojen muutoksista sähköisesti

Itäinen Pitkäkatu 30, 20700 Turku
(katutaso, käynti Tähtitorninkadun puolelta)
02 2657 913, matkari@lssy.fi

avoinna: ma-pe klo 9–16.30

 

Karinakoti

» Karinakoti

Seiskarinkatu 37, 20900 Turku
02 2657 622, karinakoti@lssy.fi
telefax 02 2657 621

asiamies Ville Viitanen
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi

vastaava lääkäri Riitta Lahtonen
02 2657 625, riitta.lahtonen@lssy.fi

vastaava hoitaja Sanna Schmandt
02 2657 623, sanna.schmandt@lssy.fi

 

Karinaranta

» Karinaranta

kanslia/hoitajat
02 2657 765, karinaranta@lssy.fi

asunto- ja järjestösihteeri Camilla Carpelan
050 591 4974, camilla.carpelan@lssy.fi

 

Kurssi- ja neuvontapalvelut

» Lounais-Suomen Syöpäyhdistyksen kurssi- ja neuvontapalvelut

kurssitoimisto
02 2657 610, kurssi@lssy.fi

vastaava hoitaja Teija Kemppainen
02 2657 609, teija.kemppainen@lssy.fi

 

Lapsisyöpäpotilastoiminta

» lapsisyöpäpotilasperheiden Sykerö-kerho

toimitusjohtaja Ville Viitanen 
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi

Sykerö-toimikunnan puheenjohtaja
Taina Ylenius
sykero@lssy.fi

 

Matkatoimisto Matkari

» Matkari

Itäinen Pitkäkatu 30, 20700 Turku
(katutaso, käynti Tähtitorninkadun puolelta)
02 2657 913, matkari@lssy.fi

avoinna: ma-pe klo 9–16.30

toimitusjohtaja Ville Viitanen
02 2657 691, ville.viitanen@lssy.fi

 

Paikallisosastot

» Forssa
puheenjohtaja Kaisa Salminen
050 5691 271, forssa@lssy.fi

» Loimaa
puheenjohtaja Kaisa Hyvärinen
040 762 4196, loimaa@lssy.fi

» Rannikkoseutu
puheenjohtaja Raimo Sulonen
040 848 7113, rannikkoseutu@lssy.fi

» Salo
puheenjohtaja Maija Iltanen
040 768 1534, salo@lssy.fi

» Turku
puheenjohtaja Anneli Suominen
050 596 0470, turku@lssy.fi

» Uusikaupunki
puheenjohtaja Esko Tähtinen
040 577 5817, uki@lssy.fi

 

Potilaskerhot

» lapsisyöpäpotilasperheiden Sykerö-kerho

toimitusjohtaja Ville Viitanen 
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi

Sykerö-toimikunnan puheenjohtaja
Taina Ylenius
sykero@lssy.fi

 

» Eturauhassyöpäpotilaiden Etuset-kerho

Etuset-ryhmän sihteeri Kaarina Anttila
02 2657 841, kaarina.anttila@lssy.fi

Etuset-ryhmän puheenjohtaja Janne Tamminen
040 963 0026, etusetpotilaat@gmail.com, janne.tamminen1@gmail.com 

järjestösihteeri Camilla Carpelan (Etuset-yhteystietopäivitykset)
050 5914 974, camilla.carpelan@lssy.fi

 

Ravintola-, kokous- ja juhlapalvelut

» Meri-Karinan hyvinvointikeskus

keittiöpäällikkö Mikko Rantala
02 2657 603 (yhteydenotot arkisin klo 14–16)
keittio@lssy.fi

 

Salo-Karina

» palveluvuokratalo Salo-Karina

Helsingintie 52, 24100 Salo

asunto- ja järjestösihteeri Camilla Carpelan
050 591 4974, camilla.carpelan@lssy.fi

 

Syöpäneuvonta-asema

» syöpäneuvonta-asema

Ajanvaraus
p. 02 2657 927
(ma-pe klo 9–11)

 

Vapaaehtois- ja talkootoiminta

02 2657 619
vapaaehtoistoiminta@lssy.fi

vapaaehtoistoiminta
vapaaehtoistoiminnan koordinaattori Kaarina Anttila
02 2657 841, kaarina.anttila@lssy.fi

 

Varainhankinta

toimitusjohtaja Ville Viitanen
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi

 

Vertaistukiryhmätoiminta

vastaava hoitaja Teija Kemppainen
02 2657 609 (suora) tai 02 2657 610 (kurssitoimisto)
teija.kemppainen@lssy.fi

 

Vuokra-asunnot Meri-Villa 1 & Meri-Villa 2

» asumispalvelut

asunto- ja järjestösihteeri Camilla Carpelan
050 591 4974, camilla.carpelan@lssy.fi

 

 

some

» Lounaissuomalaiset Syöpäjärjestöt Facebookissa
» Lounaissuomalaiset Syöpäjärjestöt Instagramissa